Je velmi důležité, abyste si vybraly takové dámské tenisky, které vám padnou a také poslouží svému účelu. Pokud byste si totiž zvolily nevhodné tenisky, nebude se na ně vztahovat případná reklamace. Správná velikost je tedy základem úspěchu, vždy počítejte s asi jedním centimetrem navíc, aby se prsty nohou dobře prokrvovaly. Není zrovna vhodné nosit stejné boty dlouhodobě, dosti výrazně se tak snižuje jejich životnost. A samozřejmě byste se o dámské tenisky měly správně starat, dodržovat určitá doporučení, jen tak vám budou sloužit na jedničku a také si nebudete muset po pár měsících kupovat nové.
Chraňte patovou část
Při nazouvání tenisek není od věci využívat speciální lžíci, což je důležité hlavně u tenisek, které mají uzavřenou patu. Ta je velmi náchylná k prodření, a to zvláště tehdy, pokud si chcete vše usnadnit a boty obouváte zašněrované, tak trochu „natvrdo“. Celkový tvar obuvi můžete zachovat tak, že poté, co ji vyzujete, použijete napínák.
Vždycky choďte v zašněrovaných teniskách, budete tak mít jistotu, že noha bude stabilizovaná a zároveň je ochráníte proti dřívějšímu prodření paty i dalších částí textilie.
Po vyzutí
Jakmile dorazíte z procházky, nebo odkudkoliv a dámské tenisky zujete, odšněrujte je a nechte řádně větrat a zároveň schnout. Platí to zejména v létě, kdy se i dámská nožka může dosti potit. Ideální bude vyndat také vnitřní vložku, která je nejvíce zatěžována potem a vlhkostí.
Impregnace?
Také tenisky pro ženy je možné impregnovat. Společně s impregnací můžete použít krém, samozřejmě pokud se jedná o tenisky kožené nebo koženkové. Ale pozor, pro tenisky nejsou vhodné agresivní chemické látky a rozpouštědla na bázi acetonu a lihu.
Není ideální nosit klasické tenisky v zimě, a pokud už se jedná o zateplenou variantu, vyhýbejte se posypovým materiálům, jako je sůl. Její agresivní působení může výrazně poškodit nejenom podrážku, ale také vrchní část tenisek.