Nejen podzim, ale také jaro je ročním obdobím, které se nese ve znamení častých dešťů. Je sice fajn, když si koupíte kvalitní pláštěnku, nebo deštník, které vás ochrání proti náporu vodních provazců, ale měli byste se chránit také dole. Dobře zvolená voděodolná obuv vás ochrání především proti přívalovým dešťům, kdy hladina vody může dosahovat docela vysoko. První z možností jsou samozřejmě holínky, ty si ale těžko obujete do práce nebo jinam, pokud si nejste jisti, že bude pršet.
Zejména kožené boty se dají také impregnovat tak, aby nepromokly. Díky tomu můžete chodit v kozačkách či jiné obuvi za každého počasí.
Jak na to?
Pokud použijete voděodolnou impregnaci, která se většinou nanáší sprejem, tak vytvoříte tenkou vrstvu, nebo jakýsi film na povrchu materiálu boty. Tato vrstvička pak odpuzuje vodu a zabrání tomu, aby se dostala dovnitř. Impregnace se usadí částečně na povrchu, zčásti ale proniká také do vnitřní struktury svršku obuvi, díky čemuž jednotlivé kapky stékají místo toho, aby prosákly.
Nejen proti dešti
Tento typ impregnace ovšem nechrání pouze proti vodě. Zároveň může zabránit tomu, aby se na povrchu boty usazovaly nečistoty, například hlína nebo prach.
Co vše dokáže?
Voděodolná impregnace od top výrobce bývá většinou tvořena na vodní bázi, takže je vhodná nejenom na kůži, ale také na další materiály, jako je například nubuk nebo semiš. Za velký plus můžeme považovat to, že po nanesení nemění impregnace vzhled boty, ani to, jak se normálně chová samotný materiál, je bez nepříjemných pachů a samozřejmě bez barvy. Ty nejlepší impregnace proti vlhkosti a mokru se chovají ekologicky, takže potěší také milovníky přírody a zdravého života.
Použití voděodolné impregnace
Nanášení voděodolné impregnace je velmi snadné. Sprejem zatřeste a už můžete rozprašovat vrstvu, ideálně ve vzdálenosti asi 30 centimetrů od boty. Nanášejte co nejvíce rovnoměrně a uvidíte, že se dočkáte efektivní ochrany, vaše nohy zůstanou pěkně v suchu.