Praktičnost dětské zimní obuvi přispívá k pohodlíčku a ochraně. Z dnes nabízených typů dětských zimních bot si můžeme jmenovat například dětské sněhule, kozačky, zateplené gumáky, outdoor boty nebo pohorky s kožíškem. Zdaleka by ale neměly plnit pouze funkci odolnosti proti mrazu, tato vlastnost je vždy spojena také s nepromokavostí a při tom dobrou prodyšností.
Nožka vždy v suchu
Je velice žádoucí, aby dětská nožka zůstala v zimě v suchu, nedojde tak k jejímu prochlazení. Obecně platí, že vlhká pokožka je mnohonásobně náchylnější k ochlazování. I sebekvalitnější zateplení tak nemusí být ku prospěchu, pokud se dítku zapařuje noha. Právě proto vybírejte zimní dětské boty vždy tak, aby disponovaly kromě dobré tepelné izolace rovněž nepromokavostí v kombinaci s prodyšností.
Nepromokavost chrání zvenčí
Nepromokavé zimní boty pro děti mají jednu skvělou schopnost, a sice ochranu proti pronikání vlhkosti z vnějšího prostředí, což se cení například při dešti, v blátě, nebo při tání sněhu.
Díky prodyšnosti je zase zajištěno, že je z vnitřku odpařován pot směrem ven, takže dětská noha zůstává stále v suchu a při tom v teple, samozřejmě v rámci možností a v závislosti na tom, jak propracované zimní boty zvolíte a jak náročným aktivitám se dítě věnuje.
Nepromokavé a zároveň prodyšné typy obuvi
Základní otázka tedy zní: jaké dětské zimní boty splňují tato náročná kritéria a vyznačují se nepromokavostí a odvodem potu zároveň? Může se jednat kupříkladu o speciální zátěrové boty, nebo obuv s membránou. Zátěrové zimní boty jsou obecně o něco levnější, ovšem nemají tak dobrou prodyšnost jako boty membránové.
Membránová dětská zimní obuv je dražší, ale zase nabízí vysokou prodyšnost i nepromokavost. I zde ale záleží na tom, jakou kvalitu si zvolíte, na jakého výrobce se zaměříte. Určitě se v obchodě zeptejte a nespoléhejte se pouze na nižší cenu. Membránové boty jsou nepochybně skvělou volbou, pokud pro své dítě požadujete maximum komfortu nožky v zimním čase.